Výzva k vrácení neplatného cestovního dokladu

18. června 2015, 11:45 | Městský úřad Jablunkov, odbor vnitra a živnostenský úřad v y z ý v á všechny držitele neplatného cestovního dokladu k jeho vrácení.

V souladu s ustanovením zákona č. 329/1999 Sb. o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů, je držitel neplatného cestovního pasu povinen bez zbytečného odkladu tento odevzdat. Neplatným se stává cestovní pas uplynutím doby v něm vyznačené, ohlášením jeho ztráty či odcizení, uplynutím doby 3 měsíců ode dne změny příjmení občana.

V případě porušení této výše uvedené povinnosti se držitel cestovního pasu dopouští přestupku, za který mu může být jako sankce uložena pokuta do výše 10.000,- citovaného zákona.

Neplatný cestovní pas je možno odevzdat osobně v kanceláři č. 111 - cestovní doklady v přízemí nové budovy Městského úřadu v Jablunkově, případně poslat poštou na adresu Městského úřadu v Jablunkově.

úsek cestovních dokladů
odbor vnitra a živnostenský úřad